A Mazda autókulcs másolás chipes verziói
A Mazda autókulcs másolás ismertetését az egyszerű de nagyszerű chiptartós műanyagfejű kulccsal kezdeném, mely a 90-es évektől elérhető, amikor is a gyár bevezette autóiban az immobiliser rendszerét.
Ezek között a Mazda autókucsok között nincs lapon mart kulcs csak és kizárólag fogazott műanyagfejű autókulcs verziók léteznek.
Megfigyelhető az a könnyed megmunkálás, mely általában jellemzi a Mazda autókulcsait.
A következő kategória a chipes, ámde különálló távirányítóval rendelkező kulcsok, melyet a gyár nem sokáig erőltetett.
Ezeket az autó távnyitókat elég nehézkes volt a gépkocsihoz illeszteni, ezért rövid időn belül előrukkolt a Mazda a bicskakulcs verzióval, mely nagyon nagy sikert aratott.
Mazda autókulcs másolás: bicskakulcsok
Ez a konstrukció a gyár egyik legjobban eltalált modellje, ami főleg a megbízhatóságon alapul.
Ezenkívül nem csak a külcsín, ami meghatározó, hanem az is, ami a záró-nyitó elektronika megbízhatóságában rejlik.
Annyira jó ez a Mazda autókulcs konstrukció, hogy ha ennek a javításából kellene megélnünk, akkor bizony felkopna az állunk.
Annyira megbízható gyári forrasztásokkal rendelkeznek, hogy nagyon keveset (talán évente hármat-négyet) hoznak be hozzánk javításra.
Voltak különböző próbálkozások a Mazdánál szabadkezes kártya készítéssel kapcsolatban. Ezt az ötletet a gyár csak pár évig alkalmazta, mert nem volt olyan sikeres, mint ahogy a Renaultnál megfigyelhetjük.
Ezeknek a Mazda autókulcsoknak a javítása is kétséges, mert ahogy szétbontjuk a panelt az könnyen megsérülhet.
Az új szabadkezes kis “dobozkáiról” elmondható hogy megbízható kis szerkezetek, általában úgy feltaníthatóak hogy nem “dobálgatja” le őket a motorvezérlő.
Ez a kategória a Mazda világában a jövő, és mi is úgy látjuk hogy ezzel kapcsolatban jó irányba halad.
Nem csak azért mert a feltanított szabadkezes “kütyük”-et jól kezeli az autó minden elektronikai rendszere, hanem azért is mert szakmai szempontból könnyen is illeszthető a gépjárműhöz.
(Persze mindent szakmai szempontból vizsgálunk, de hát mi már csak ilyenek maradunk.)
Egy kis Mazda történelem
- A mazda autógyártás története 1920-ban kezdődik a Toyo Cork Kogyo Co. Ltd megalakulásával, először még csak mezőgazdasági gépek gyártásával foglalkozik a vállalkozás.
- 1931-ben bemutatja a Mazdago-t, ami egy motoros riksára hasonlító háromkerekű jármű.
- A második világháború alatt a Toyo Kogyo LTD. kizárólag fegyvereket gyárt a japán hadsereg számára.
- Az R300-at 1960-ban a Mazda Carol-t pedig 1962-ben mutatták be.
- Kezdetben a vállalat 15%-a a Ford Motor Company tulajdonában volt, majd 1999-ben 33%-át vásárolta meg a japán cégnek, így teljesen a saját ellenőrzése alá vonta.
- A Ford több modelljét Mazda alapokra építette ezidőtájt, mint például a Probe-ot és az Escape-et.
- Ezen kívül az Explorer is Mazda alapú.
- Rengeteg tipuson megfigyelhetők a gyár jellegzetességei nem hiába lett ez a márka az egyik piacvezető az autó típusok között.
A Mazda autókulcs a kezdetektől
Először mint minden autógyár, ez a márka is teljes mértékben fémből készült fémfejű kulcsokat használt. Ezeket a kulcsmásoló “szakik” még simán kis tűreszelővel, órákig tartó műveletekkel “farigcsálták” olyan méretűre, amit a gyújtáskapcsoló megkívánt.
Ez volt igazán szakma a javából!!! (Nem úgy mint most hogy beülünk a laptoppal és pikk-pakk feltanítjuk a kulcsot az autóra.)
A mazda fejlődési metodikája az 1980-as években változik a műanyagfejűfejű és fémszáras kulcsok bevezetésével.
Ezek már műanyag fejjel rendelkező dizájnosabb kulcsok, amit az is jellemez, hogy fémfejű társainál jobban kézreesnek.
Tudnunk kell erről a kategóriáról, hogy ezeknél a Mazda autókulcs másolás feladatoknál, a megmunkálásnál oda kell figyelnünk arra, hogy “mélymarásnál” nehogy eltörjenek.
Egyébként könnyen megmunkálható anyagról beszélünk, abban az értelemben is, hogy méretbeli különbségeknél a gyújtáskapcsoló is sok mindent elfogad.
Száz szónak is egy a vége, ha Mazda autókulcs javítás, akkor Horacsik Kft.
Keressen meg bennünket, biztosan fogunk tudni segíteni.