Fiat autókulcs másolás a kezdetektől napjainkig
A fiat autókulcs másolás akkoriban nagy gondosságú, precíz kézi reszelős munka volt. E nagy múltú cég autóinak kulcsait is kezdetben sima fémfejű kulcsok jellemezték.
Jellemzője volt ennek a kornak, hogy a leadott autókulcsok nem rögtön készültek el, mint manapság, hanem 1-2 nap átfutási idővel lehetett számolni a kézi megmunkálás miatt.
Elmondható még erről az időszakról, hogy a fiat gyújtáskapcsolók akár a maihoz képest kb 3-4-szer többet birtak, mivel erősebb lamellasorral rendelkeztek, mint mai társaik.
A változás szele, azaz a 80-as 90-es évek
A 80-as évek elején újított a gyár a fémfejű kulcsokból plasztik fejű változatokra tért át.
Érdekessége ennek a korszaknak, hogy még nem figyelhető meg a “belsőpályás kígyómintás” marás. Ezt csak a 90-es évek végén figyelhetjük meg különféle kulcstípusok perifériáin.
Ebben a kategóriában a többi gyártóhoz hasonlít, mivel sokáig a két oldalra mart fogazású kulcsokat alkalmazza.
1995-től a Fiat autókulcs másolás is megváltozik
A változást úgy hívják hogy immobiliser chip. Ezt a rendszert biztosítótársaságok találták ki, mert valószínűleg elegük lett, hogy rengeteg autót tulajdonítottak el. A fiat autókulcs másolás a chiptartós kulcsok másolásával új kihívás elé állította a szakembereket.
Megfigyelhető a plasztik fej, ezeket a kulcsokat már egy piros kis “tartókával” szerelték.
Ez a kis piros elem arra szolgál, hogy az immobiliser chipet elhelyezzék benne.
Gyári változatoknál megfigyelhető, hogy egybe van öntve a műanyag fej, és úgy tartalmaz transponder tekercset, mely a gépkocsi immo-dobozhoz hozzá van tanítva.
Itt már észrevehető a “belsőpályás kígyómintás” kulcsszár mely a nagy sikert aratott SIP22 profil jellegzetessége.
1999-2000 körül megjelennek a bicskakulcsok
Először még csak nyomógomb nélküli “behajthatós” kulcsokról beszélhetünk, de aztán kb. 2001. körül megjelennek a piacon a nyomógombbal felszerelt társaik is.
Elég sokáig tart a Fiat-nál ez a konstrukció, napjainkig megfigyelhető ezeknek a kulcsoknak a jelenléte bizonyos típusoknál. Talán a legtöbb fiat autókulcs másolás feladatunk ezekből a kulcsokból áll.
Természetesen vannak kivételek, és egy-két típusnál észrevehető a szabadkezes jelleg, vagy angolul a “keyless-go” funkció.
Ilyen újításokkal rendelkezik például a Fiat Freemont, mely városi terepjárónak készült, de többféle felhasználási módjával vált sikeressé.
Íme egy “szabadkezes” Freemont kulcs:
A Fiat cég története
A vállalatot Giovanni Angelli alapította 1899-ben. A második világháború idején repülőgépek és harckocsik gyártása folyt az üzemben. A gyár a nép autóját a Cinquecentot (ötszázast) 1957-ben mutatta be.
Ebből a típusból több tízezer darab fogyott, ez volt a cég egyik legjobban sikerült modellje. A gépjármű gyártása 1975-ig tartott, és a Steyr-Puch is készitett belőle különféle konstrukciókat.
Az ipari óriássá vált kisvállalkozást 1963 és 1996 között Gianni Angelli az alapító unokája irányította, aki egészen a 2003-ban bekövetkezett haláláig tiszteletbeli elnöki rangnak örvendhetett.
A Szovjetunióval megkötött 1966-ban aláírt szerződés szerint Togliatti-ban felépült a VAZ gyára. Ahol meg kezdődhetett a Fiat 124 licence alapján bizonyos Zsiguli típusok gyártása.
Leányvállalatok közreműködése alapján lengyelországban kezdődhetett meg a híres Polski Fiat termelése.
Az óriás cégcsoporthoz tartozó jelenlegi és egykori márkák:
- Jeep
- Maserati
- Dodge
- Chrysler
- Lancia
- Ferrari
- Alfa Romeo
- Abarth
- Steyr
- Irisbus
- Iveco
sorolhatnám még, de azt hiszem a lényeges márkáknál is látszik hogy a vállalat az egyik legnagyobb konszerné nőtte ki magát több mint 120 év alatt.
Egy dolog biztos. Akár bicskakulcs másolás akár “keyless-go” jellegű szerkezetek tanítása a Horacsik Kft. munkatársai örömmel állnak szolgálatukra.
Autókulcs másolás Érd.: 06/70 289-5109