Autókulcs tanítás
Ez a folyamat annyit takar, hogy egyszerűen lemásoljuk az adott gépjármű immobilizer chipjét, s ezzel mintegy átverjük az autó indításgátló rendszerét. A gépjármű a klónozott kulcsok használatakor úgy érzékeli, mintha az eredeti kulccsal végeznénk az indítást, ezért nem tesz különbséget a két autókulcs között.
Ebben az esetben az ID-kód, illetve a társuló bonyolult algoritmusok is megegyeznek. Az eljárás a nevét az emberi DNS másolásáról, a kromoszómák klónozásáról kapta.
Az autókulcs tanítás, valamint az illesztési eljárások
Felmerül a kérdés, hogy miért nem elegendő minden kulcsot klónozni? Miért szükséges az autókhoz tanítani vagy illeszteni egy bonyolultabb eljárással?
A tanítási folyamat lényege, hogy a nyitó-záró elektronikák többsége az immobiliser chippel közösen, ugyanabban a pillanatban „tanul fel” az autóra. Ezért ez a folyamat (tehát az autókulcs tanítás) nem kikerülhető.
Tévhit, hogy a záró-nyitó elektronikát le lehet klónozni; ezt mindig tanítani vagy illeszteni kell az autóhoz.
Az illesztési vagy tanítási eljárás történhet:
- kézzel, vagy
- kábeles műszerrel,
- esetleg laptoppal.
Kézzel az esetek 20-30 százalékában tanítjuk be. Ilyenkor beülünk az autóban, majd egy bizonyos tanítási eljárást kell alkalmaznunk.
Mondok egy példát: a kulcsot elfordítjuk a gyújtáskapcsolóban, kétszer kinyitjuk és becsukjuk az ajtót, majd egyszer hosszan megnyomjuk a zárógombot, s végül háromszor kifújjuk az orrunkat. 😂 Viccet félretéve, ez egyébként sokszor valóban ilyen bonyolult, főleg a Toyotánál, illetve más japán típusoknál.
Műszeres és laptopos illesztési eljárások
Ennél a műveletnél indítókódot kell generálni, vagy elérni a megfelelő frekvenciát ahhoz, hogy a kulcsot az autóval tanítani tudjuk egy kábelen keresztül. A következő lépésnél szoftverek százai állnak rendelkezésre ahhoz, hogy a nyitó-záró elektronikát egyszerre fel tudjuk illeszteni a gépjárműre.
Figyelem: az autó a tanítás pillanatában bemutatott kulcsokkal fog működni, az elhagyott vagy elveszett kulcsokkal már nem lesz távirányítható a gépjármű. Ez az gépkocsihoz korábban klónozott kulcsokra is igaz!
Az összeget ugyanakkor meg is spórolhatod! Keresd elő az autó vásárlásakor kapott kis kártyát, amin megtalálod ezt a kódot, az alvázszámot, a magnókódot, továbbá sok más információt a gépjárműről.